přidat do oblíbených | jazyková verze: česky | english
 

O firmě

Historie firmy

Firma byla založena v roce 1990 původně jako fyzická osoba Zdeněk Tetřev – EGST ENERGOSERVIS převážně z pracovníků bývalého Východočeského energetického distribučního závodu (VČE). Od začátku se profilovala do role firmy působící v oblasti poskytování služeb pro výrobce a distributory elektrické energie. Hlavním oborem činnosti byly od počátku slaboproudé aplikace pro ovládání, řízení a chránění silnoproudých energetických zařízení (transformátorů, vypínačů, odpojovačů, linkových vzdušných a kabelových vedení nebo celých komplexů rozvoden všech úrovní napětí 22kV, 35kV, 110kV, 220kV a 400kV).

V roce 1993 začala firma jako jedna z prvních v České republice montovat, nastavovat a uvádět do provozu v té době do energetických firem nově nasazované digitální ochrany. Díky úzké spolupráci s výrobci digitálních ochran se firma Zdeněk Tetřev – EGST ENERGOSERVIS stala distributorem ochran a poskytovatelem služeb pro ochrany a poruchové zapisovače tedy zařízení SKŘ a DŘT.V té době se ve firmě také začalo formovat projekční oddělení.

V roce1997 byla založena nová firma - právnická osoba s obchodním názvem EGST, s.r.o. Tato firma převzala podnikatelské aktivity původní fyzické osoby Zdeněk Tetřev – EGST ENERGOSERVIS. Bylo zakoupeno a přestavěno nové sídlo firmy ve Všehrdově ulici v Hradci Králové. V té době firma také rozšířila svoje zaměření i o projektování a montáž řídících systémů pro energetiku včetně spolupráce s renomovanými dodavateli této techniky.

V roce 1999 byla firma poprvé certifikována dle ISO 9000. Od té doby je pravidelně recertifikován celý rozsah její činnosti od zásobování, skladu, výroby, montáží, servisu, přes projekci, obchod až po organizaci práce.

Došlo k posílení projekčního oddělení a postupně docházelo na přání hlavních zákazníků k zavádění řady projekčních nástrojů (software), ve kterých se projekty vytvářejí. V současné době je firma schopna zhotovit projektovou dokumentaci dle přání zákazníků v AutoSketch, AutoCAD, e Plan a RUPLAN EVU.

Nyní firma rozvíjí své služby ve všech výše zmiňovaných oblastech se silným zaměřením na kvalitu poskytovaných služeb s vysokým stupněm přidané hodnoty pro zákazníka, komplexnost služeb a maximální uspokojení požadavků a potřeb zákazníka. Z tohoto důvodu investuje firma každoročně nemalé prostředky do školení a vzdělávání svých zaměstnanců, pořizování měřících přístrojů a přístrojového vybavení pro své výrobní a montážní pracovníky a výpočetní techniky a software pro své projektanty.

Firma stále sleduje nové trendy v oblasti energetiky. Aktuálně přizpůsobuje své služby potřebám svých zákazníků. V současné době tak firma nabízí komplexní řešení pro budoucí provozovatele obnovitelných zdrojů energie v oblasti připojení jejich výrobny elektřiny do distribučních sítí od úvodní studie možností technického řešení, přes zpracování projektové dokumentace, vlastní realizace až po záruční a pozáruční servis.

Distributorům a obchodníkům s elektřinou firma dále nabízí návrh a realizaci měření spotřeby či výroby elektrické energie a případně i instalaci analyzátorů kvality elektrické energie.

Aktuality

1.8.2017 Projektant - volné místo

Nabízíme volné místo na pozici projektant elektro. Tato pozice zahrnuje zejména: - práce v CAD/CAE programech na PC - projektování skříní el. ochran (digitální ochrany) - projektování el. ovládán ...   

1.8.2017 Pracovní místo_mechanik elektro zařízení

Nabízíme volné pracovní místo: Na pozici mechanik elektro zařízení -hlavní pracovní poměr -plný úvazek -jednosměnný provoz Nástup možný ihned. Požadavky: -Vzdělání minimálně střední odborné ...   

28.4.2017 Akvizice české společnosti EGST s.r.o.

Dne 28.4.2017 byla dokončena akvizice společnosti EGST s.r.o. společností ENGIE Services a.s., Lhotecká 793/3, 143 00 Praha 4. Společnost EGST s.r.o i nadále vystupuje jako samostatná společnost po ...   

Archiv aktualit
 
© 2008 EGST s.r.o., tel: +420 494 940 211, GSM: +420 737 215 141, e-mail: egst(zavináč)egst.cz
design & tvorba www: Neofema s.r.o.